16 Ekim 2011 Pazar

Maor MeliksonBako-Orta saha oyuncusu 30 Ekim 1984’de İsrail-Yavne’de doğdu. Polonya vatandaşlığı da var.
Recep- Futbola Maccabi Yavne genç takımında başladı. Profesyonel olarak ilk maçını İsrail Üçüncü Ligi –Liga Alef-‘de Ironi Ramat HaSharon karşısında oynadı.
Kadir-Takımı sezon sonunda İsrail Dördüncü Ligi –Liga Bet-’e düşünce Beitar Jerusalem’e transfer oldu. Gökhan-B.J. ile 2005-2006 sezonu sonunda finansal konularda anlaşamayınca İsrail Prömiyer Ligi –Ligat ha’Al- şampiyonu Maccabi Haifa ile 3 yıllık kontrat imzaladı.
Ulvi-2007-2008 sezonu esnasında Hapoel Kfar Saba takımına bonservisi verildi.
Zeki- Hapoel Kfar Saba takımı İsrail İkinci Ligi-Liga Leumit-‘e düşünce o da yine takımı terk ederek 2008 Haziranı’nda Hapoel Be'er Sheva ile 5 yıllık bir anlaşmaya vardı. Burada kaptanlık görevini üstlendi.
Feyyaz-31 Ocak 2011’de Polonya ‘nın en üst ligi olan Ekstraklasa’ya transfer oldu. 4.5 yıllık sürecek bir kontrat imzaladı.
Rıza-İlk sezonunda şampiyonluk yaşadı. Yarı sezon oynamasına rağmen ligin çıkış yapan oyuncusu seçildi.*
Mehmet-İsrail Milli Takımı ile iki kez maça çıktı. İkisi de özel maçtı. İlk maçına 26 Mayıs 2010’da Uruguay karşında çıktı. 2. maçta İsrail Fildişi Sahili’ne 3-4 kaybederken takımına iki gol kazandırdı.
Ali-Geçtiğimiz ay (20 Eylül 2011) Polonya Futbol Federasyonu başkanı Grzegorz Lato Melikson’un Polonya Milli Takımı’nda oynama isteğinden söz etti.
Metin-İsrail Futbol Federasyonu’da bunun üzerine Melikson, Malta maçı kadrosuna tekrardan çağırılacağını açıkladı.
Metin II-Bundan iki gün sonra Melikson, iki takımdan hangisinde oynayacağına dair henüz bir karar vermediğine dair bir açıklamada bulundu. Kulübünün başarısına odaklanmak istediğini belirtti.
Blog Yorum: Annesi Polonya doğumlu. 2012’yi kaçırmak istemeyecektir. Polonya Milli Takımı’nı seçme ihtimali daha yüksek. Tehdit söz konusu değilse. Bu sezon, Şampiyonlar Ligi eleme turunda Litex’e iki maçta 3 gol attı. Attığı 2. gol üzerine yukarıdakiler yazıldı. Yukardakilerin çevrilmesinin ana ana nedeni ise  insanların çevirdikleri metinleri kendi sözleriymiş gibi yazmalarıdır. Yukarıdakiler de wikipedia'dan çevrildi. Çeviri yazmak zorunuza mı gidiyor?

* Trabzonsporlu Adrian Mierzejewski sezonun en iyi oyuncusu seçilmişti.
Videoyu Polonya Cafe Futbol'undan kırptım...

Hiç yorum yok:

Related Posts with Thumbnails