4 Şubat 2010 Perşembe

Just Drive ya da Selvi Boylum Al Yazmalım
Başlığın yarısını Boltonlulara yıkıyoruz, yarısını kendimize; hiç değilse methiyeler düzdüğümüze halel gelmesin…

Pazartesi sabahı üzerinde Rıza, Metin, Ulvi ve Kadir’in yer aldığı poster duvarımdan sıyrılarak yastığıma yaprak misali düşüyordu. Dışarıda buz gibi bir soğuk ve tutuklunun sadece kara klavyesi var. Şeref tribünü karşısındaki moloz taş duvarlarla da benzeşmiyordu benimkisi belki çift taraflı bantlara güvenmemeliydim belki de kelebek ölüsünü gizlemek için üstüne yapıştırışımın tırtıl ruhuydu fizikötesi sebep.
Kelimelere karşı direncimi azaltan ironilere bağlılığımı arttıran cümlelerden tekiydi “ Beni İnönü’de asın”. Zihnimde yer aradığım beyanat, ancak Süleyman Seba’nın stadyumun ilk golünü atmış olmasıyla ironiler klasörünün altında mekân bulabiliyordu. Tahriş gücü yüksek bomba 2004 yılına ayarlanmıştı.
Apar topar hayaller üretildi. Zidan, Matehüs vs. Del Boske’ye çark edildiğinde duvarıma çentik atmayı ihmal etmedim. Bahanelere toleransımız vardı. Kadroda reform hareketleri, stadyum restorasyonu vd.
Cordoba’nın ‘94 Dünya Kupası’ndan beri yaptığı hatalarla ülkesinde mezar başlarına kaç cross eklediğini bilemeyiz lakin Konya maçında yaptığıyla Y.D.’ye hayatının berbat kararlarından birini aldırması neticesinde duvarıma çentik daha ve çarpı…
5 yıldır zaten inanmadığımız biriyle sadece işiyle dalga geçtiklerinde empati kurmak ne acı…
Beşiktaş’ı destekliyorum, büyük başkan ve Beşiktaş’ı destekliyorum ama tepki verelim. Üçlü bir ilişkiden bahsediyoruz artık. Asya, Cemşit ve İlyas.
“Sevgi emektir” i kullananlar ona emek verenler de düzene karşı çıktığında hiçbir kavram veya slogan üretmeyerek gün geçtikçe artan çılgınlıklarıyla beraber yaşamak zorunda kaldıklarının farkında değiller. Şimdi Asya’nın kararı önemlidir. Gerisi teferruat…
Ancak hesapların uymadığını herkes biliyor…

Yıllarca klişelerle dalga geçen filmlere bir sahne eklemek istedim.
Adamın biri taşıta biner ve şoföre “Birazdan takip edileceğiz” der…
Böyle sahne olmadı, olursa ne ala…
Bunun için bundan sonraki yazı biraz iç karartıcı olacak
Neyse boş verin.
Hadi İlyas just drive, Bolton’a moloz boşaltmaya…

Hiç yorum yok:

Related Posts with Thumbnails